کد کم CAD CAM 

به صورت خلاصه دستگاه های کد کم CAD/CAM (Computer aided design/Computer aided manufacturing) دندانپزشکی و لابراتواری امروزه جایگاه ویژه‌ای در علم دندانسازی پیدا کرده‌اند. به کمک دستگاه های کد کم و کامپیوتر می‌توان به طراحی و خلق پروتزهای دندانی بهبود قابل توجه‌ای بخشید. از دیگر مزایای به کارگیری این سیستم ها می‌توان به کاهش هزینه ه...

بیشتر
 • اسکنر داخل دهانی
  اسکنر داخل دهانی

  در دنیایی که روز به روز تکنولوژی در حال پیشرفت و  تکامل است، بسیار حائز اهمیت است که دندانپزشکان خود را با آخرین فناوری‌ها در زمینه‌ی دندانپزشکی به روز نگاه دارند و یکی از این آخرین ابداعات اسکنر داخل دهانی است. این دستگاه این قابلیت را دارا است که بدون نیاز به استفاده از روش‌های سنتی، از دندان‌ها اسکنی کامل و با جزئیات تهیه نماید . این موضوع باعث می‌گردد تا در زمان به صورت قابل توجهی صرفه‌جویی شده و هزینه‌‌ی استفاده از مواد قالب‌گیری کاهش یابد. در نتیجه، روند درمان به بهترین نحو انجام می‌پذیرد.

 • اسکنر لابراتواری
  اسکنر لابراتواری

  امروزه، در مورد اسکنرهای لابراتواری زیاد می‌شنویم. تجربه نشان داده که استفاده از این سیستم‌ها برای بیمار راحتی و برای تیم دندانپزشکی سرعت عمل را به ارمغان می‌آورد. اسکنر رومیزی لابراتواری این قابلیت را دارد که از نمونه‌ها تصویری دیجیتال با دقت بسیار بالا ثبت نماید که نتیجه‌ی بسیار محسوسی را در پروسه‌ی دندانپزشکی ترمیمی خواهد گذاشت. این نوع اسکنرها مورد استفاده‌ی بسیاری از متخصصین دندانپزشکی و دندانسازی قرار می‌گیرند.

 • پرینتر سه بعدی
  پرینتر سه بعدی

  چاپ توسط پرینتر سه بعدی (3D) به فرآیندهایی اشاره دارد که در آن لایه‌های یک شیء سه‌ بعدی تحت کنترل کامپیوتر تشکیل می‌شوند. در حقیقت اشیاء هر نوع شکل هندسی می‌توانند داشته باشند و به طور معمول با استفاده از داده‌های مدل دیجیتال از یک مدل 3D و یا یک منبع داده‌ی الکترونیکی مانند Additive Manufacturing File یا AMF تولید می‌شوند. STL یا Streolithography یکی از رایج‌ترین انواع فایل‌هایی است که پرینترهای سه بعدی قابلیت خواندنشان را دارند. بنابراین، بر خلاف مواد حذف شده از یک منبع در فرآیند معمول ماشینکاری، چاپ 3D یا AM شیء سه بعدی را از طریق مدل طراحی کامپیوتری (CAD) و یا فایل AMF با افزودن لایه به لایه مواد می‌سازد. اصطلاح چاپ سه بعدی در اصل به فرآیندی اشاره دارد که مواد همبند را به کمک چاپگر جوهرافشان بر روی یک بستر پودری قرار می‌دهد.

 • میلینگ Milling
  میلینگ Milling

  CNC یا Computer Numerical Control اتوماسیون ابزارهای یک ماشین است که دستورات کنترل آن به کمک توالی برنامه‌های از پیش تعیین شده انجام می‌شود. در حقیقت این سیستم‌ها با ماشین‌هایی که به صورت دستی تنظیم و قابل کنترل هستند مقایسه می‌شوند. در سیستم‌های مدرن CNC، طراحی بخش مکانیکی و پروسه‌ی تولید کاملا خودکار است. ابعاد مکانیکی با استفاده از نرم‌افزار کامپیوتری طراحی (CAD) تعریف شده و سپس دستورالعمل پروسه با استفاده از نرم‌افزار کامپیوتری تولید (CAM) تهیه می شود. دستورالعمل‌های به دست آمده توسط نرم‌افزار Post Processor به دستورات خاصی در دستگاه برای تولید محصول با جزئیات تبدیل شده و سپس در دستگاه CNC بارگذاری می‌شوند. میلینگ CNC با استفاده از کنترل کامپیوتر، برش‌های متفاوتی بر روی مواد ایجاد می‌نماید. این نوع سیستم‌ها قادر به ترجمه‌ی برنامه‌های پیچیده شامل حروف و عدد برای حرکت اسپیندل در جهت‌ها و عمق‌های مختلف هستند.

 • کوره دندانسازی
  کوره دندانسازی

  کوره‌ها در ساخت ترمیم‌های دندانی سرامیکی مانند تاج‌ها، پل‌ها و لایه‌ها با بکارگیری فشار و گرما برای تبدیل مواد سرامیکی به نوع محصول سخت و نرم استفاده می‌شوند. این سیستم‌ها هم با نرم‌افزارهای CAD/CAM دستگاه‌های میلینگ و هم با سیستم‌های لعاب‌دهنده برای پولیش دندان به کار می‌روند. کوره‌ دندانسازی یا لابراتواری برای کار با طیف وسیعی از مواد سرامیکی طراحی شده‌اند. برخی کوره‌ها نیز برای تولید فشار مورد نیاز بر روی سرامیک‌های شیشه‌ای و سایر مواد قابل فشرده شدن به کار می‌روند. بسیاری از کوره‌های دندانی جدید؛ صفحه‌ی نمایش لمسی، قابلیت تنظیم برنامه‌های از پیش تعیین شده و حتی امکان اتصال به اینترنت را دارند. بهتر است در زمان خرید کوره‌ی لابراتواری، ‌از توانایی پردازش مواد مورد نظرتان برای کار مطمئن شوید.

در صفحه
نمایش 1 - 8 از 11 آیتم
نمایش 1 - 8 از 11 آیتم
اینستاگرام تجارت هوشمند اریس

برای اطلاع از آخرین تکنولوژی‌های روز و جدیدترین محصولات و خدمات، ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه 0