مشاوره کسب و کار اریس چیست؟

با توجه به تغییرات اخیر در دنیای تبلیغات و بازاریابی، برای موفقیت در هر کسب و کاری، هویت سازی برند اصلی حیاتی و الزامی است. زیرا رقابت و سرعت رشد اطلاعات به قدری شدید است که برای ماندن در ذهن مخاطبین بایستی هیجان و حس برند را به تمام استراتژی‌ها گره زد. از این رو شرکت تجارت هوشمند اریس با رسالت کمک به جامعه دندانپزشکان خدمات مشاوره کسب و کار و بازاریابی و برندسازی در حوزه دندانپزشکی را به مخاطبین خود ارائه می‌دهد.

 

بازاریابی دیجیتال

وبسایت، سئو، اپلیکیشن، شبکه های اجتماعی و سایر ابزارهای دیجیتال، امروزه تا ۸۰٪ در جذب مخاطب تاثیرگذار هستند و نقش به سزایی در گسترش برند ایفا می‌کند.
 

مدیریت تجربه مراجعین

در هر تماس با مراجعین، تجربه ای در ذهن آنها شکل می‌گیرد که در وفاداری و ایجاد بازاریابی کلامی بسیار موثر است. در این سیستم تمامی تجربیات مشتری بررسی و با هیجان و حس مثبت گره می‌خورد.
 

هویت و دفترچه برند

شخصیت دادن به کسب و کار تنها راه تعامل با مخاطبین می‌باشد. برای ایجاد ارتباط بایستی برند را در قالب یک انسان نشان داد. زیرا ساختار تفکرات مجموعه را با ثبات می‌کند و تمام نقاط تماس با مشتریان را همگرا می‌سازد.
 

تبلیغات خلاق

در دوره سقوط تبلیغات، خلاقیت در بسترهای مختلف باعث کاهش هزینه‌ها، دیده شدن بهتر و حضور به یاد ماندنی می‌گردد. البته این خلاقیت بایستی بر اساس هویت برند شکل بگیرد.
 

باشگاه مشتریان

ارتباط با مکملین کسب و کار (کسب و کارهایی که بازار هدف یکسانی با مجموعه دارند) می‌تواند یکی از استراتژی‌های اثرگذار باشد که در قالب باشگاه مشتریان می‌توان از این پتانسیل استفاده نمود.
 

سیستم مدیریت ارتباط با مراجعین

در این سیستم با ایجاد دیتابیس، تحلیل مراجعین وفادار و شناسایی خدمات تاثیرگذار می‌توان استراتژی‌های گسترش برند را هوشمندانه پیش برد.

بسترهای اصلی بازاریابی در مراکز دندانپزشکی

رضا رحیمی
قسمت اول

در حوزه بازاریابی و مدیریت کسب و کار، برای موفقیت و بهینه سازی شرایط کاری چند اصل اولیه بایستی رعایت گردد و این اصول در هزاره سوم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشند. زیرا اطلاعات مخاطب در مورد کسب و کارها به قدری بالا رفته است که به سختی میتوان ایرادی کوچک را از دید مخاطب پنهان کرد و در این بازار دوام آورد.

یکی از این اصول که بخش عظیمی از سیستم بازاریابی را در بر میگیرد و تمامی آنالیزها و تحقیقات را پوشش میدهد، آنالیز 7p میباشد و در این مقاله قصد داریم به 4 مورد اصلی این آنالیز به صورت سطحی بپردازیم.

محصول (Product):

این المان یکی از موثرترین موارد در مراجعه ی افراد به مطب یا کلینیک بوده و میتوان گفت تمامی خدمات (کیفی و کمی) که به بیمار ارائه میگردد زیرمجموعه ای از این خدمات میباشد.

اما خدمات یک کلینیک چگونه میتواند در تجربه ی مخاطب تاثیر گذاشته و تصمیمات او را کنترل نماید؟

قبل از ورود تکنولوژی در زمینه ی دندانپزشکی، اغلب افراد تجربه ی ناخوشایندی را از این کسب و کار داشتند و کمتر کسی بود که از دندانپزشکی ترس نداشته باشد.

اما امروزه مدرن شدن این صنعت به قدری سرعت گرفته که کابوس دندانپزشکی برای افراد تبدیل به رویا شده است. در این دوره کمتر کسی پیدا میشود که از رفتن به دندانپزشکی ترس داشته باشد و این موضوع مدیون تکنولوژی های نوینی ست که وارد این صنعت گردیده است.

همچنین ظهور دستگاه های نوین و هوشمند در این حوزه کیفیت خدمات دندانپزشکان را بالا برده و باعث اعتماد بیشتر مخاطبین به دندانپزشکان گردیده و یکی از این تکنولوژی ها تصویربرداری دیجیتال میباشد که با نفوذ به این صنعت باعث افزایش دقت در خدمات دندانپزشکان گردیده است. برای مثال یکی از چالشهایی که اغلب دندانپزشکان با آن روبرو هستند پیدا کردن دقیق پوسیدگی دندان است که با کمک این نوع دستگاه ها این مشکل رفع شده است.

در کل با توجه به اینکه مهمترین عامل برای راه انداختن بهترین ابزار بازاریابی (بازاریابی کلامی) در مراکز دندانپزشکی، خدمات بی عیب و نقص است؛ تکنولوژی در ارائه این خدمات نقش به سزایی را ایفا میکند و طبق تحقیقات امروزه دندانپزشکانی از موفقیت بالا برخوردارند که علاوه بر روابط عمومی مناسب با بیمار، مطب یا کلینیکی به روز و مدرن داشته باشند.

محل (Place):

یکی دیگر از المان های جذب مخاطب در مراکز دندانپزشکی محل یا فضای کسب و کار میباشد که این عامل با توجه به هویت برند و مخاطب بازار هدف تعیین و انتخاب خواهد شد. به طور مثال در فضایی که هر دو کلینیک از خدمات خوبی برخوردار باشند عامل بعدی پیشرفت هر یک به محل احداث آن وابسته است.

بهداشت، پاکیزگی، دکوراسیون داخلی، منطقه، ساختمان، محله و غیره همگی جزئی از المان Place بوده و نقش به سزایی را در انتخابی که مخاطب انجام میدهد ایفا میکنند.

قیمت (Price):

این عامل در بازار هدف های متوسط و متوسط رو به پایین نقش تاثیرگذاری را خواهد داشت به طوری که حتی نوع خدمات اصلی کلینیک تغییر میکند. برای مثال دندانپزشکانی که با قیمت پایین فعالیت می نمایند معمولا مشکلات دندانی و بیماریها را بهبود می بخشند، اما دندانپزشکانی که با قیمت بالا برندشان را جا انداخته اند خدمات مربوط به زیبایی ارائه میدهند. البته انتخاب این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت.

ترویج (Promotion):

این عامل که در مقالات بعدی وبسایت تجارت هوشمند اریس به آن بیشتر خواهیم پرداخت، یکی از مهمترین عوامل برای موفقیت یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی میباشد. اگر بخواهیم در مورد اهمیت این عامل مثال بزنیم مثل این میماند که بهترین کتاب از نظر محتوایی، قیمتی و محلی، توسط افراد خوانده نشود.

این المان به کسب و کارها کمک میکند تا بتوانند خدمات و مزایای کسب و کارشان را به گوش مخاطبین برسانند و برای رسیدن به این هدف نیاز به تبلیغات، بسترهای بازاریابی و برندسازی میباشد.

در مجموعه مقالات “بهترین دندانپزشک شهرتان شوید” به عامل ترویج به طور مفصل خواهیم پرداخت.

جمع بندی: به طور کلی تمامی المانهای تاثیرگذار در بازاریابی به صورت پیوسته و همگرا عمل خواهند کرد و هرکدام میتواند عوامل دیگر را تقویت کند. برای مثال خدمات خوب در زمینه ی دندانپزشکی، قیمت و محل کسب و کار را توجیه کرده و ابزار بازاریابی کلامی را تقویت مینماید.

ولی ترجیحا تمامی این عوامل بایستی از یک هویت باثبات پیروی کنند تا مخاطب در بلندمدت اعتمادش را از دست ندهد.


اینستاگرام تجارت هوشمند اریس

برای اطلاع از آخرین تکنولوژی‌های روز و جدیدترین محصولات و خدمات، ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه 0